herb LZS Sławice

2014-11-09, 13:00

1 : 0      61 min. GORGOSZ Roland
1 : 1      65 min. LZS Sławice

Pierwsza połowa meczu pokazała, że drużyna gości ustawiona w strefie niskiego pressingu konsekwentnie rozbijała nasze ataki przed własnym polem karnym nie dopuszczając do zagrożenia własnej bramki. W chwili przejęcia piłki nieśmiało kontrowali małą liczbą zawodników. Gra wyglądała tak, że goście pozwalali naszym zawodnikom rozgrywać piłkę od tyłu na naszej połowie. Jednak z chwilą przekroczenia linii środkowej nie dopuszczali nas do stworzenia sytuacji podbramkowych i bramkarz przyjezdnych był bezrobotny. Ataki zawodników ze Sławic też kończyły się na naszych obrońcach. Gra toczyła się głównie w środkowej strefie boiska.
W tej części meczu taktyka Sławic była przejrzysta - nie stracić bramki. Natomiast zawodnicy GIEKSY zgodnie z założeniami też skutecznie mieli nie dopuścić do utraty bramki i w kontrach próbować pokonać bramkarza gości. Jednak po 45 min. rezultat był bezbramkowy.

Już od początku drugiej połowy dała się zauważyć zmiana taktyki Sławic. Goście podeszli wyżej i atakowali większą ilością zawodników próbując osiągnąć korzystny wynik. Tym samym zepchnęli naszych do głębokiej defensywy. W tym okresie bardzo dobrze grali nasi defensorzy wspomagani przez pomocników.  Na zachowanie czystego konta skutecznymi interwencjami zapracował w bramce "DZIKU" Marcin Dzikowski oraz bardzo dobrze kierujący obrońcami Szymon Brudniak, który jako środkowy obrońca bezbłędnie sam wielokrotnie interweniował mając duże wsparcie bocznych obrońców Piotrka Kłosia i Piotrka Sobonia.
Po ok. kwadransie impet zawodników osłabł i to nasza drużyna zmusiła gości do desperackiej obrony. W 60 min. "NITA" Marek Niedziela był bliski zdobycia prowadzenia, jednak po jego główce obrońcy wybili piłkę z linii bramkowej. W następnej akcji w 61 min. "NITA" znowu miał idealną sytuację, jednak nie zdołał umieścić piłki w bramce. Po jego strzale przed bramką gości powstało ogromne zamieszanie i Roland Gorgosz w sobie wiadomy sposób umieścił piłkę w bramce Sławic. Ci sami zawodnicy minutę później znowu stworzyli sytuację do zdobycia bramki, jednak słaby strzał "NITY" zablokowali obrońcy, podobnie jak i dobitkę Rolanda Gorgosza. Stare przysłowie piłkarskie mówi: "nie dasz to dostaniesz". Sprawdziło się to w 65 min. W niegroźnej sytuacji na wysokości naszego pola karnego "ŁATKA" Łukasz Łacny w sposób bezmyślny niepotrzebnie sfaulował napastnika gości, który nie stwarzał żadnego zagrożenia. Piłka po strzale z wolnego co prawda została wybita przez "DZIKA", jednak jak to zinterpretował sędzia - piłka wcześniej przekroczyła linię bramkową. W końcówce meczu widać było, że goście opadli z sił a ataki naszej drużyny były nieskuteczne. W 83 min. zawodnicy Sławic domagali się rzutu karnego po swojej akcji, jednak sędzia nie dopatrzył się przekroczenia przepisów i wynik nie uległ już zmianie.
Goście po tym remisie utrzymali trzecie miejsce w tabeli a nasza drużyna zanotowała spadek na siódmą pozycję.

2. KŁOŚ Piotr
3. ŁACNY Łukasz  zmiana 69" WAJMAN Jan